Sila reklamných videí

Vedeli ste, že video obsah je najvyhľadávanejšou formou obsahu na webe? Pre niekoho je to známa informácia … pre niekoho možno nová … Jedno je ale isté, o sile video marketingu niet naozaj pochýb. Pozrime sa spoločne akú moc majú reklamné video spoty.

Dajte ľuďom čo chcú

Ako zaujmem moje cieľové publikum? Ako sa spropagovať, tak aby som sa odlíšil od konkurencie? Existuje vôbec reklama, ktorú by si ľudia pozreli radi? Kládli ste si už aj vy niekedy takéto alebo podobné otázky? Nejedná spoločnosť bojuje s tým ako spropagovať svoje produkty a služby tak, aby nebola ich propagácia len jedna z mnohých.

Dajte ľuďom to, čo ho ich najviac baví. Z prieskumov je známe, že v roku 2021 85% spotrebiteľov očakáva a chce od spoločností viac videí. Tak ich im doprajte, vyvolajte emócie a spojte ich so svojím produktom alebo službou. Ak si myslíte, že na váš produkt sa nedá vymyslieť nič zaujímavé, tak verte, že sa dá. Je úplne jedno či sa venujete predaju realít, ste nezisková organizácia, predávate sušené ovocie alebo motorky. Emócie a dôvtip pristanú aj choppru, aj sušenému jablku.

 

 

TV reklamy

Určite ste sa stretli niekedy aj vy s takýmito názormi … „Veď telku už nikto nepozerá.“ „Reklamy sú otravné.“ „Reklamy v televízii sú zastarané, všetko ide teraz do onlinu.“ … alebo poznáte ten vtip „… pozerám si reklamy a oni mi ich zrazu prerušia nejakým filmom…“

Vedzte či nie, tak najväčší zásah majú stále reklamy v televízii. Vyše 60% prírastkovej návštevnosti je z reklamných TV kampaní. Aj keď sa nám možno zdá, že TV reklamám nevenujeme našu plnú pozornosť, tak ich nevedome vnímame. Zapamätáme si napríklad vizuál, farebnosť, zvučku či iný prvok. A pri častom opakovaní sa nám produkt uloží do podvedomia, aj keď o tom nevieme.

TV reklama nie je, ale žiaden lacný špás. No, ak vás rozpočet pustí, tak sa toho nebojte. Upustite fantáziu. Veď TV reklama je reklamné video. Môže byť aké len chcete – hrané či animované.

Reklamné videá v online

To, že má TV reklama stále najväčší zásah zo všetkých médií sme si už povedali.  A čo teda s reklamnými videami v online prostredí? Potrebujeme ich? Rozhodne áno! Najväčšou výhodou reklamných videí v online je ich cielené zacielenie. Dokážete vytvoriť personalizovaný obsah, to znamená, že viete zacieliť na relevantné publikum i vaším reklamným videom. Okrem toho video reklama na internete predstavuje oveľa nižšie náklady ako reklama v inom mediálnom nosiči. Môžete ju viackrát opakovať, použiť jej dlhšie aj kratšie verzie, zacieliť na rôzne sociálne siete a pod. Ďalšou veľkou výhodou je, že z reklamy na internete sa môže spotrebiteľ prekliknúť priamo na produkt a zistiť o ňom viac informácii, čo urýchľuje jeho nákupné rozhodovanie.

Úspešná internetová reklama má veľký potenciál úspechu aj v rámci televízie. Totižto reklamy na internete sú kreatívnejšie, zaujímavejšie a používajú iný tok informácií – všetko podstatné ukážete v prvých sekundách, takže takáto reklama upúta našu pozornosť, aj keď ju použijeme ako televíznu.

 

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?