Ako si vybrať správne produkčné štúdio?

Produkcne studioAk plánujete realizáciu animovaného videa, asi najdôležitejším krokom, ktorý vás čaká, je výber vhodného partnera, ktorý vám pripraví práve také riešenie, ako potrebujete. Ako si ale zvoliť to najlepšie štúdio? Ktoré dôležité faktory pri výbere rozhodujú?

Custom riešenie vs. šablóna

Custom riešenie predstavuje proces produkcie, kedy štúdio pripraví video individuálne pre vás, od unikátnych ilustrácií až po jedinečnú animáciu. V druhom prípade sa jedná o takzvané drag & drop riešenie, kde sa v rámci produkcie čerpá z rôznych vytvorených databáz, alebo sa využívajú rôzne online nástroje. V prvom prípade si môžete byť istí, že riešenie bude zodpovedať vášmu produktu, firemnej identite a cieľovej skupine. V druhom prípade sú možnosti na úpravy výrazne obmedzenejšie.

Ktoré riešenie je vhodnejšie?

Tu si treba uvedomiť, čo je cieľom animovaného videazaujať vašu cieľovú skupinu a odlíšiť sa od konkurencie. Pri animovaných videách na mieru žiaden problém, pri šablónových už tak ľahko nepochodíte. Každé riešenie má ale svoje výhody. Ak je video určené pre internú komunikáciu, jeho unikátna stránka v podstate nie je taká dôležitá a na tvorbe dokážete výrazne ušetriť. Ak je video určené pre vašich zákazníkov, podobné lacné riešenie je cesta, ktorou by ste sa určite nemali vyberať.

Slovenské alebo zahraničné štúdio?

S rastúcim trendom video marketingu môžeme sledovať aj vznik nových štúdií, ktorých tvorba je naozaj na vysokej úrovni. Aj keď sa na Slovensku toto odvetvie ešte len rozbieha, už aj u nás nájdete tímy, ktoré pre vás pripravia riešenia na svetovej úrovni a v akomkoľvek jazyku.

Rozdiel je taktiež v cene. Nakoľko podobné služby nie sú na slovenskom a českom trhu takú rozšírené, cena za podobnú tvorbu je niekoľkonásobne nižšia ako v zahraničí.

Je dôležitá možnosť riešenia na kľúč?

Toto je jeden z najdôležitejších faktorov. Od profesionálneho partnera čakáte, že pre vás vybaví všetko a pomôže vám s každým krokom produkcie. Či už sa jedná o tvorbu scenára alebo zabezpečenie profesionálneho dabingu.

Nechcete sa predsa stresovať a hľadať ďalších dodávateľov, aby ste dokončili svoj projekt. Profesionálne štúdia majú predsa len viac kontaktov. Preto jednotlivé časti spracujú rýchlejšie a často aj cenovo výhodnejšie.

profesionálne animové videáKomunikácia je dôležitá

Pravidelná komunikácia je základom každej úspešnej produkcie. Veľa štúdií vám ponúka možnosť úvodnej bezplatnej konzultácie. Využite ju! Pomôže vám rozhodnúť sa pre toho najlepšieho dodávateľa.

Lokalita často nehrá žiadnu rolu! Avšak, je mimoriadne dôležité, aby vaše prvé stretnutie so zástupcom štúdia prebehlo osobne alebo v rámci meeting callu. Spoznáte tak osobu, s ktorou budete pravidelne komunikovať niekoľko ďalších týždňov.

Dajte si pozor na počet revízií

Pýtajte sa, koľko revizií je zahrnutých v rámci zaslanej cenovej ponuky. Produkcia animovaného videa na mieru sa skladá z niekoľkých krokov a žiadne lepšie štúdio sa neposunie ďalej, kým od vás nemá schválený predchádzajúci krok. Tento postup je výhodný, pretože upraviť scenár a prípadne náčrty scén je omnoho jednoduchšie, ako zasahovať do finálnych ilustrácií alebo animácií.

Niektoré profesionálne štúdia vám preto ponúkajú neobmedzený počet revizií, nakoľko sú si vedomí svojich kvalít a rovnako volia bezpečný postup, kde si nechávajú schvaľovať každý jeden krok. Dokážu tak počet revízií udržať v rozumných číslach a vy si môžete si tak byť istí, že budete 100 %-ne spokojní a budete mať prehľad o každom kroku produkcie.

 

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?