TOP 9 promo videí v roku 2022

Videá, všade samé videá. A pretože ich aj my milujeme a radi sa inšpirujeme tými najlepšími, pripravili sme si ďalší zoznam. Tentokrát sme sa zamerali na promo videá. Tak si pozrite reklamné spoty, ktoré nás upútali, možno v nich nájdete trošku inšpirácie aj vy.

Awax

Na kreatíve je super to, že nemá hranice a môžete sa vyhrať s nápadmi. Takže aj technický startup akým je napríklad Awax môže siahnuť po animovanom videu, ktoré je vtipné a zároveň trefne odpropaguje ich služby. Vo svojom reklamnom video spote použili ako hlavnú postavu gorilu – Kong, ktorý chráni všetkých používateľov Androidu, ako sami uvádzajú, od otravných nevyžiadaných reklám.

 

M&M Personal

Na reklamný video spot máte zväčša len pár sekúnd. Dôležitá je preto dynamika a pútavá myšlienka. V spolupráci s M&M Personal sa nám v štúdiu podarilo vytvoriť túto krátku promo animáciu. Je zaujímavá nielen svojím grafickým štýlom inšpirovaným známym seriálom, ale aj zvoleným tone-of-voice. Video je určené pre všetkých, ktorí hľadajú svoje vysnívané zamestnanie.

 

5GEE

Reklama, ktorá je spracovaná ako video hra musí byť jednoducho dobrá. EE sa rozhodlo pre spoluprácu so známou gamerkou, transformovali jej postavu do hry a postavili na tom celý spot. Brilantne tak predstavili svoju službu, ktorou je 5G sieť. Vďaka nej bude každá video hra, aj v tom najvyššom rozlíšení, super rýchla a každý hráč sa môže venovať svojej vášni bez obmedzení.

 

Accedo One

Nie každé reklamné video má 5 či 30 sekúnd … niekedy potrebujete viac času, aby ste predstavili váš produkt. Do nášho portfólia patrí napríklad toto propagačné video pre Accedo One, ktorým sa bez hanby radi pochválime. Okrem toho, že divák rýchlo pochopí v čom spočíva pointa tejto SaaS platformy, tak mu aj demonštrujeme aké nenáročné a praktické je jej používanie.

 

Bluehost

Ďalšie reklamné video, ktoré perfektne ukazuje ako produkt funguje je toto od Bluehost. Viete, že človek si lepšie niečo zapamätá, keď vidí reálnu ukážku použitia, ako keď o tom iba počuje? Tak toto video je toho čistým dôkazom. Prevedie diváka cez všetky kľúčové funkcie platformy a zoznámi ho s užívateľským prostredím, ktoré ho čaká. Cieľom je na príklade ukázať ako rýchlo a nekomplikovane si dokáže každý vytvoriť webovú stránku. Navyše, video je veľmi dynamické, čo udrží pozornosť aj náročnejšieho diváka.

https://www.youtube.com/watch?v=6Cpx8kpgTPQ&t

 

Cox Business

To čo nás na prvý pohľad zaujalo pri animovanej reklame od Cox Business je jej grafické spracovanie. Páči sa nám štýl prevedenia a zameranie na detaily. Pri sledovaní máte pocit, že sa nachádzate v skutočnej cyklistickej predajni. Naviac sa za pár sekúnd dozviete všetky podstatné informácie o tom, aké benefity prinášajú ich služby a ako vám pomôžu v biznise.

https://www.youtube.com/watch?v=m4YBWinhz10

 

Monday.com

Promo video od Monday.com je ďalším skvelým príkladom ako sa dajú dôvtipne odkomunikovať vaše služby. Vo videu vidíme, že kombinácia hraného videa a animácie UI spolu funguje veľmi dobre.  Taktiež vďaka spojeniu s reálnou postavou video pôsobí dôveryhodnejšie. Máte pocit, že sledujete skôr recenziu a nie reklamné video.

 

Enabled.VIP

Slová sú niekedy zbytočné. Ako napríklad aj v tomto promo videu z našej produkcie. Atmosféru sa nám podarilo zachytiť pomocou silného príbehu a emócií, ktoré vás zasiahnu hneď v prvých momentoch sledovania. Reklamné video je zamerané na ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí vďaka virtuálnemu inkubátoru dokážu naplniť svoj (podnikateľský) potenciál.

 

Airbnb

Aj keď sa ako animačné štúdio zameriavame na animované videá, tak vieme oceniť aj tie hrané. Predsa, nikdy neviete, kde nájdete inšpiráciu, ktorá nakopne vaše myšlienky a nápady. No nie? Preto sme do nášho rebríčka zaradili aj toto reklamné video od Airbnb. Je v ňom krásne ukázaná pointa danej značky, resp. toho na čo sa zameriavajú – hosting. Na konci zistíte, že vlastne cudzinci nemusia byť čudní, a teda že sa nemáte čoho báť, ak chcete prenajať bývanie niekomu koho nepoznáte.

https://www.youtube.com/watch?v=pdcElQTd8gM

 

Myšlienky na záver

Nezáleží na tom čo robíte, každé podnikanie potrebuje vytvárať atraktívny obsah pre svoje cieľové publikum. A to platí aj pri promo aktivitách. Preto neváhajte a inšpirujte sa aj vy tými najlepšími. Možno prídete na nové nápady, ktoré posunú váš biznis vpred. A ak by ste chceli s niečím poradiť, radi vám na všetko zodpovieme.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?