Prečo by ste mali využiť promo video aplikácie?

Vedeli ste o tom, že keď začleníte vhodný video obsah v rámci vašej kampane dokážete výrazne ovplyvniť jej dosah? Video jednoducho predstavuje nový kanál a komunikačný prostriedok, ktorým dokážete osloviť svoje publikum. Ak túto možnosť nevyužijete vy, tak konkurencia určite. V tomto blogovom článku sa preto bližšie pozrieme na to, prečo by ste mali využiť animované video pre promo vašej aplikácie.

V čom spočívajú všetky výhody?

Mohli by sme začať sériou štatistík, kde si povieme ako video obsah zvýši priemerne počet stiahnutí, mieru prekliku na linky, nákupy v aplikácií a podobne. Tento krok ale vynecháme. Stačí, keď sa pozriete na konkurenciu a do rôznych App storov.

Každá aplikácia začína svoju prezentáciu vhodným videom. Rôzne story pre aplikácie umiestňujú videá vždy na začiatok, pretože to je to čo ľudí zajíma a ma najväčší dopad na mieru sťahovaní.

Užívatelia očakávajú, že v priebehu 120 sekúnd zistia o vašej aplikácií všetky najdôležitejšie informácie – ako funguje, aké ma funkcie, či im vyhovuje vaše grafické prostredie a podobne. Textom a úvodnými obrázkami je asi nemožné tento cieľ splniť a práve tu prichádzajú na rad promo videá.

Všetko je o to nápade

Ak sa rozhodnete realizáciu vášho projektu zveriť do rúk profesionálom, určite vám radi pomôžu s tvorbou nápadu, myšlienky aj celého obsahu. Prípadne, využite na začiatok možnosť bezplatnej konzultácie, ktorú všetky lepšie štúdia ponúkajú.

Pred tvorbou promo animovaného videa sa musíte rozhodnúť, či sa chcete vybrať formou motion-graphics videa alebo plánujete pracovať s postavami a vašu aplikáciu odprezentovať formou príbehu, postavy, alebo kombináciu oboch riešení.

Motion-graphic videá

Väčšinou sa jedná o veľmi dynamické videá, ktoré pracujú s textom, rôznymi grafickými prvkami a napríklad vizuálom zariadení, či už telefónu alebo počítača. V závislosti od toho, ako sa vaša aplikácia bude najčastejšie využívať.

Takáto forma videí predstavuje skvelý nástroj, vďaka ktorému dokážete zákazníkovi predstaviť jednotlivé funkcie, výhody, zoznámiť ho s užívateľským prostredím a podobne. Realizácie podobných videí je často aj časovo menej náročná, nakoľko nie je potrebné ilustrovať komplikované scény či postavy.

 

 

Ilustrované promo videá

Na rozdiel od motion-graphic videí, v ilustrovaných videách sa často pracuje s postavou a príbehom. Vďaka príbehu dokážete vašu aplikáciu odprezentovať na modelovom príklade. Čo všetko vaše riešenie prinesie zákazníkovi.

Výhodou ilustrovaných videí je, že ich dej má emóciu, vďaka ktorej si klient lepšie zapamätá vašu aplikáciu, značku, brand a celé riešenie.

Realizácia podobných videí je ale časovo aj finančne náročnejšia ako pri prvej možnosti. Totižto ilustrácia a animácia jednotlivých scén, postáv, … si vyžaduje omnoho viac času.

Rovnako sa pri podobných promo videách využívajú komplexnejšie a prepracovanejšie prevedenia, pretože dané video predstavuje váš prvý kontakt so zákazníkom. Celý výsledok tak musí byť nezabudnuteľný!

 

 

A čo taká kombinácia?

Táto forma produkcie je veľmi využívaná. Vo videu síce pracujete s príbehom, ale do príbehu zakomponujete či už reálne prostredie, UI vašej aplikácie alebo jej zjednodušenú ilustráciu. V prvých krokoch je realizácia možno trochu náročnejšia, aby vytvorený scenár efektívne pracoval s oboma prevedeniami, ale ten výsledok vždy stojí za to!

 

 

 

Aj v tomto spočíva čaro custom animovanej produkcie, nijako vás neobmedzuje a je možné spracovať akýkoľvek nápad.

Vždy je ale dobré využiť možnosť bezplatnej konzultácie so štúdiom, aby ste spoločne našli riešenie, ktoré bude mať pre vás ten najlepší pomer ceny a hodnoty.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?