5 benefitov video marketingu

Zamýšľali ste sa už niekedy nad silou video marketingu? Neviete či ho zahrnúť do komunikačného plánu? Pozrite si aké benefity môžete získať, ak zapojíte kreatívne animované video do vášho contentu.

Typy videí

Než, ale prejdeme k jednotlivý bodom, ujasnime si aké typy videí existujú, resp. aké ďalšie spôsoby môžete využiť v rámci video content marketingu. V štúdiu Moodive sa zameriavame na všetky typy animovaných videí – explainer videá, reklamné videá, edukatívne videá, promo videá a mnoho iných.

Toto je len jedno zo základných rozdelení, pri produkcii na mieru máte navyše neobmedzené možnosti výberu grafického štýlu, či už sa jedná o kreslené alebo linkové videá, abstraktné videá, izometrické videá alebo iné. Môžete si byť istý, že výsledok bude 100% odpovedať obsahu, značke a cieľovej skupine.

Aké sú teda benefity video marketingu?

Ľudia zbožňujú videá 

Video sa stáva stále viac obľúbenejším formátom medzi používateľmi. Zoberme si napríklad veľký boom sociálnej siete TikTok, kde ľudia vyhľadávajú zábavu. Ak ich niečo skutočne zaujme, tak s vysokou pravdepodobnosťou budú zdieľať takýto príspevok aj so svojimi známymi. Vaše video sa tak môže stať virálnym. Okrem zábavných videí, vyhľadávajú používatelia taktiež rôzne tutoriály, návody či vysvetľovacie explainer videá.

Povedzte jednoducho aj ten najzložitejší proces

Jednou z najväčších výhod videa je, že pôsobí naraz na viacero zmyslov a spotrebiteľ sa dokáže kedykoľvek k videu vrátiť, či si prehrať určitú pasáž presne tak, ako to jemu vyhovuje. Preto, ak zápasíte s tým ako predstaviť váš produkt či službu čo najlepšie a najjednoduchšie, tak video je presne to, čo hľadáte.

 

Vydobyte si vysoké miesto v organickom vyhľadávaní

Chcete, aby sa vaša značka zobrazovala na vysokých miestach v rámci organického vyhľadávania? Ďalší dôvod prečo používať video. Google, ako najväčší vyhľadávač, totižto videá miluje! Ak vložíte na vašu stránku video, alebo ju prepojíte so sociálnou sieťou YouTube, tak máte obrovskú šancu, že sa vaše pozície vo vyhľadávaní výrazne zlepšia. Taktiež zvýšite čas, ktorý strávia používatelia na stránke, čo opäť priaznivo vplýva na vaše umiestnenie a hlavne mieru konverzie!

Príbehy

Video je perfektný spôsob ako sa spojiť so zákazníkmi. Dokážete vyvolať emócie, povedať príbeh, a tak si „ukradnúť“ pozornosť. Zákaznícikôr stotožnia s vašou značkou a vytvoria si k nej väzbu. Najlepšie na tom je, že nepotrebujete na to ani dlhé minúty. S trochou kreativity dokážete zaujať už pár sekundami.

Čísla v prospech video marketingu

Zahraničné agentúry realizujú každoročne prieskumy v oblasti video marketingu. Pozrite si zaujímavé zistenia pre rok 2021.

  • 86% spoločností z celého sveta používa video ako jeden z marketingových nástrojov v rámci svojej komunikácie;
  • 91% marketérov tvrdí, že video sa stalo pre jednotlivé spoločnosti dôležitejším v súvislosti s pandémiou koronavírusu;
  • 86% marketérov zaznamenalo vyššiu návštevnosť webu vďaka videám;
  • 94% marketérov hovorí, že vďaka videu zákazníci lepšie porozumeli ich produktu či službe;
  • 96% používateľov si pozrelo explainer video, aby získali viac informácií o produkte či službe;
  • 84% používateľov uvádza, že si kúpili vďaka videu sledovaný produkt či službu.

Čo na to hovoríte? Ste už aj vy pripravený naštartovať svoju komunikačnú stratégiu s kreatívnym video marketingom?

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?