5 dôvodov prečo vsadiť na izometrické animované video

Ani 2D video, ani 3D video … tak potom izometrické video, alias 2.5D video! Izometrický štýl videa predstavuje znázornenie trojrozmerného objektu v dvoch rozmeroch. Jednoducho povedané, izometrické video je ilustrované 2D video, ktoré vďaka svojmu jedinečnému grafickému prevedeniu získava prvky 3D animácií.

Tento štýl tak ponúka množstvo výhod 3D animácií s omnoho nižšou cenou. V našom článku zistíte, či je pre vás izometrický štýl tou správnou voľbou.

Ukážte komplikované procesy a zariadenia zrozumiteľne

Izometrické videá sú ideálne práve vtedy, ak chcete vysvetliť komplikovaný proces, alebo ak používate rôzne mechanizmy a stroje. Vďaka profesionálnej ilustrácii, animácii a navrhnutému scenáru dokážete podať aj tie zložitejšie informácie pochopiteľne, kreatívne a najmä zaujímavo.

Táto metóda je obľúbenou v oblastiach ako je napríklad architektúra či technické inžinierstvo. Vizualizácia jednotlivých druhov strojov, predmetov, procesov či priestoru sa stáva zrazu zrozumiteľná a jasná.

 

Čisté línie sú príťažlivé pre oko diváka

Jednoduché línie, čistota a ľahká vizualizácia. Izometrické videá vďaka grafickému prevedeniu a pridanej hĺbke veľmi jednoducho znázorňujú komplikované postupy formou, ktorá je atraktívna pre oko diváka. Pracujete s plochým dizajnom, no pridávate ďalší rozmer, čím získava vaše video na atraktivite.

Okrem toho, izometrický štýl je skvelý v tom, že vám umožňuje ukázať viac detailov bez toho, aby to všetko pôsobilo ako chaos alebo ako niečo preplnené a neusporiadané. Ak potrebujete ukázať na viacero prvkov a detailov, tak by mal byť izometrický štýl videa vašou prvou voľbou.

Zložité technológie

V dnešnej dobe sa neustále stretávame s novými technológiami, ktoré často predstavujú pre zákazníka niečo nové a zložité. Predstavte si, že vymyslíte nový softvér, riešenie, aplikáciu, … ale ich zložitým procesom a prepojeniam rozumie len máloktorý zákazník. Pomocou izometrie dokážete jednoducho vysvetliť tok informácií, resp. jednoducho ukážete postupnosť, vysvetlíte jednotlivé kroky a poviete aký je cieľ.

 

Budovy, interiéry, priestory

Pre lepšie znázornenie priestoru je lepšie pracovať s viac ako dvomi rozmermi. Tvorba 3D videa je komplexná, komplikovanejšia, a preto predstavuje aj vyššie náklady. Pre detailné a prehľadné zobrazenie budov, celého mesta, parku, vodnej plochy, interiéru a mnoho ďalšieho je najlepšou voľbou izometrické animované video. Pekne dokážete pracovať aj s detailmi ako sú napríklad ľudia, lavičky, stoličky, billboardy, nábytok, stromy, dopravné prostriedky atď.

Izometrické video pre vašu reklamu

Aj keď sa izometrické videá používajú skôr na znázornenie komplikovaných procesov a postupov, skrývajú v sebe aj veľký marketingový potenciál. Kreatíve sa predsa medze nekladú.

Abstraktné, štýlovejšie a marketingové prevedenie izometrických videí je stále na trhu novinkou a hľadá svoje miesto. Je to tak skvelá príležitosť ako prísť s niečím novým, s niečím o čom vaša konkurencia ani len netuší.

 

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?