Trendy v animácii v roku 2024 – čo môžeme očakávať?

Všetci to poznáme. Dnešná doba je rýchla. A čo sa trendov týka, tak tam ju často nemožno dobehnúť. Neustále nové vychytávky, nové prevratné nápady či návrat starších trendov pod tagom “new retro”. To všetko sa neustále mení a ak sa chcete udržať na špičke ľadovca kreatívneho priemyslu, musíte tieto trendy sledovať. Táto doba praje pripraveným a ešte viac tým inovatívnym, ktorí trendy poznajú ešte skôr, ako sa dostanú na svetlo sveta. 

Vo video priemysle sa stále deje niečo nové. Prvé animované rozprávky vďaka kresleným obrázkom, ktoré vytvárali ilúziu pohybu alebo 3D animácia rozprávky Toy Story, ktorá vyvolala vlnu úžasu a nesmierneho nadšenia z nových postupov a možností teraz pôsobia ako ten hlavný základ, no kedysi boli nápadom, ktorý vydláždil cestu video priemyslu. Tento sa neustále vyvíja a my sa teraz pozrieme, čo možno očakávať od video animácií v roku 2024. Aké trendy ovládnu tento priemysel? K čomu sa vrátime, čo ostáva a čo bude nové? 

3D

3D animácie zaznamenávajú rast neustále už od ich začiatkov v 70. rokoch. Je o ne veľký záujem aj napriek väčšej nákladnosti ako pri 2D animáciách. Ich hlavnou výhodou je vizuál, ktorý vďaka 3-dimenzionálnym rozmerom prenesie diváka priamo do deja. Predsa je to o dosť bližšie reálnemu svetu, v ktorom sa tiež pohyb odohráva v 3 dimenziách. 

V dokonalej 3D animácii sa kladie veľký dôraz na samotné postavy. Tie musia perfektne zrkadliť pohyby skutočných ľudí a povedzme si úprimne – my ľudia niesme nikdy bez pohybu. Dýchame, žmurkáme, robíme malé pohyby, ktoré si ani neuvedomujeme. Aj vďaka tejto detailnosti a prepracovanosti, sú 3D animácie čoraz žiadanejšie – dostanú diváka do varu a vzbudia tie pravé emócie. Takže toto je prvý trend, s ktorým bude treba držať krok v roku 2024

Glitch efekt

Efekt, ktorý trochu pôsobí ako chyba? Áno, to v roku 2024 chceme. Glitch nie je novinka a používa sa už roky avšak v tomto roku ho čaká vlna veľkej žiadanosti. 

Pôsobí moderne a aj keď sa nehodí do každého typu animácie, sú typy produktov a služieb, ktoré si ho priam pýtajú. 

V čom je jeho unikátnosť? Často využívaný pre obsah na sociálnych sieťach, glitch pridáva trochu korenia do inak bežného videa. Jeho základom je vytvoriť dojem chyby pri príjme signálu. Obraz a farby sa na chvíľu rozrušia a moderné video, ktoré uchváti nejedného diváka je na svete. 

Morphing

Čím je video zaujímavejšie, tým si získa viac pozornosti. Pri morphingu je animácia maximálne plynulá. Predmety sa menia na iné počas neprerušenej tranzície, pohyby kamery odhaľujú nové pokračovanie scény často krát s prekvapivým obsahom. Tento spôsob animácie je moderný, oku-lahodiaci a v neposlednom rade si ho divák vychutná v nemom úžase z vizuálneho majstrovského diela. 

Animovaná koláž

Fotky a obrázky zakomponované do animovaného diela? Tak to musí byť nielen zaujímavé, ale aj unikátne. Ak nieste fanúšikom len ilustrácií a čistej animácie a želáte si zakomponovať do videa aj nejaký svoj digitálny obsah – tento druh animácie je rozhodne pre Vás. 

Takúto animáciu sme spracovali pre Alaska Permanent Fund Corporation. No povedzte, nie je tá dynamika úžasná? 

Záver

Svet kreatívy vie vždy prekvapiť. Veď je bez limitov. Umelci sa vždy snažia prekonať to, čo je už zaužívané a vďaka tomu, sa tento priemysel neustále posúva ďalej. Rok 2024 bude plný zaujímavých efektov a animácií a popri vyššie spomenutých trendoch si tu svoje miesto zaslúžia aj grain efekty alebo obľúbený liquid motion. V každom prípade sa je na čo tešiť a tento rok bude bohatý na prekvapivé a zaujímavé animované diela.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?