Video marketing na sociálnych sieťach

Vieme, že nárast sociálnych sietí marketérom trošku skomplikoval situáciu. Potreba video obsahu rapídne narástla a vlastne, rastie až dodnes. Je dôležité doručiť odkaz rýchlo a so všetkými potrebnými informáciami.

Pandémia zamiešala karty, keď nechala za sebou marketingový priestor prahnúci po online komunikácii viac, ako akákoľvek udalosť pred tým –  živé streamovanie a vysielanie sa rozšírili a stali sa tak najpoužívanejším komunikačným formátom. Toto priviedlo marketérov zvoliť si komunikáciu cez sociálne siete pred akýmkoľvek iným spôsobom.

Video marketingová stratégia na sociálnych sieťach

Zaviesť úspešnú video stratégiu bez videí nejde. Vaša video marketingová a branding kampaň si vyžaduje videá v rôznych formátoch a rôznych typov. Medzi najpoužívanejšie platformy v súčasnosti patria Instagram a TikTok – avšak aj to je len vrchol ľadovca.

V súvislosti s marketingom na sociálnych sieťach, je nevyhnutné brať do úvahy špecifická každej platformy v rámci videí. Aj keď TikTok sprístupnil možnosť videí s dĺžkou až do 10 minút, pravidlo “čím kratšie, tým lepšie” ostáva. V prípade ak chcete odovzdať odkaz alebo dôležité vyhlásene, nezabudnite svoje video otitulkovať. Titulky berú do úvahy neschopnosť užívateľa vypočuť si hovorené slovo za určitých podmienok.

Výhody video marketingu na sociálnych sieťach

Púta pozornosť

 • Je veľmi jednoduché upútať pozornosť diváka obsahom, po ktorom on/ona túži. V prípade propagácie značky môže ísť o jej históriu, plány spoločnosti do budúcnosti alebo FAQ (Často kladené otázky) Všetky tieto prvky dávajú divákovi pocit, že si je so značkou veľmi blízky.

Zdieľanie na sociálnych sieťach

 • Rýchly a efektívny spôsob ako doručiť odkaz je hlavnou výhodou zdieľania na sociálnych sieťach. S veľkou mierou zapojenia publika, môžete dosiahnuť stovky videní a reakcií. Miera zapojenia publika závisí od správneho oslovenia cieľovej skupiny – vedieť, kto sú Vaši sledujúci je základom pre úspešnú distribúciu príspevkov. 

Rôznorodosť obsahu

 • Variácie obsah, ktoré môžete videom dosiahnuť sú nekončené. Vďaka ich popularite si môžete vybrať z rôznorodého množstva videí začínajúc od vzdelávacích a explainer videí, ktoré podporujú povedomie o Vašej značke, službách a produktoch až po reklamné videá, ktoré sledujúcich informujú o prichádzajúcich novinkách alebo zaujímavých vlastnostiach.
 • Nemôžeme zabudnúť na aktivity, ktorých sa Vaši sledujúci môžu zúčastniť – online súťaže alebo giveaways sú skvelým nástrojom na podporu diskusií medzi existujúcimi ako aj potenciálnymi zákazníkmi.

Záver

Ak si zvolíte video marketingovú stratégiu na sociálnych sieťach, bude si vyžadovať značné úsilie a množstvo času aby uspokojila potreby publika. Aj keď tvorba videí trvá dlhšie ako tvorba klasického postu, výsledok je neporovnateľný. Je dokázané, že sledujúci radšej vyhľadávajú informácie vo forme videa pretože je to efektívnejšie, lepšie pochopiteľné a vizuálna stránka im poskytuje možnosť si celý koncept lepšie predstaviť. Druh videa, ktoré si zvolíte by mal byť v súlade s Vašou kampaňou a podporovať tak jej pozitívny výsledok.

Môžete si vybrať z:

 • Explainer videí
 • Vzdelávacích videí
 • Produktových demo videí
 • Brand promotion videí
 • Ako-na-to videí
 • Behind-the-scenes videí
 • Q&A videí

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?