Zapojenie používateľov – všetko, čo potrebujete vedieť

Lámete si hlavu nad tým, aké sú tajomstvá značiek, vďaka ktorým rastú? Alebo čo pomáha k udržaniu stálych zákazníkov a prilákaniu nových? Riešení je viacero – super produkt, dobré vzťahy s používateľmi, vyšperkovaná komunikácia atď.

Pozrieme sa teda bližšie na zapojenie používateľov prostredníctvom video obsahu. Pretože ak vám tento bod funguje naozaj dobre, predstavuje doslova zlatú baňu. Zapojenie používateľov totižto znamená ako v skutočnosti používatelia interagujú s vašou značkou, ako využívajú vaše produkty a akú hodnotu získavajú.

 

Ako teda zvýšiť interakciu medzi vašou značkou a vašimi zákazníkmi? Používajte videá! Prečo? Pretože …

… dostatok informácií = zníženie odchodov

Používatelia potrebujú informácie od prvého kontaktu s vašou značkou. Ak máte aplikáciu, tak určite viete, že ak jej zákazníci nerozumejú, ihneď ju odinštalujú. Nechcú a nebudú strácať čas, aby si dodatočne vyhľadali to, čo nájdu hneď napríklad u konkurencie.

Ideálnym nástrojom ako zvýšiť informovanosť, a teda aj interakciu používateľov je video. Používatelia si zapamätajú viac ako 95 % informácii získaných práve prostredníctvom videa.  Vložením explainer videa na domovskú stránku vášho webu alebo preskočiteľného tutoriálu do vašej aplikácie výrazne zvyšujete hodnotu produkt a samotnej značky.

 

… spokojní zákazníci = dlhodobí zákazníci

Okrem prilákania nových používateľov, by malo byť jedným z vašich hlavných cieľov aj udržanie si tých existujúcich. Ukážte im, že vám na nich záleží, starajte sa o nich. Popri kvalitných produktoch, poskytujte aj prvotriednu zákaznícku starostlivosť.

.. hmm, ale prečo práve videom? Pretože video je top vyhľadávaný obsah na internete! Upúta, zasiahne všetky zmysly, je dynamické a kreatívne. Čiže áno, aj videom sa môžete starať o svojich zákazníkov – odpovedáte im na otázky, zabávate ich alebo vzdelávajte. Ukážte im napríklad typy a triky, ako dokážu váš produkt alebo aplikáciu využiť čo najefektívnejšie.

Aké typy videí zvyšujú zapojenie používateľov?

Existuje niekoľko spôsobov ako môžete zvýšiť zapojenie používateľov.

Prvý kontakt so zákazníkom

Predstavte váš produkt, ukážte jeho funkcie, vysvetlite čo možno od neho očakávať. Odhaľte osobnosť vašej značky a nechajte používateľov, aby si s ňou vytvorili vzťah hneď od začiatku.

 

„Ako …“ alebo „How to …“ videá

„Ako mám toto akože spraviť?“ Nenechajte svojich zákazníkov, aby sa trápili nad vašimi produktmi. Zvýšte ich spokojnosť a lojalitu jednoduchými video návodmi, ktoré im do detailu ukážu presne čo majú robiť.

 

Demo videá

Demonštrujte váš produkt, ukazujte a vzdelávajte svoje publikum. Video je najlepší spôsob ako môžete prehľadne previesť používateľa všetkými funkciami. Takýto typ videí je vhodný napríklad pre softvér či aplikáciu.

 

Myšlienky na záver

Čo by ste teda mali spraviť? Určite poskytujte čo najviac informácii, predvádzajte … jednoducho zjednodušujte život svojim zákazníkom. Oni sa vám za to odvďačia svojou lojálnosťou a nákupnými rozhodnutiami.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?