Význam storytellingu pre váš video marketing

Aj vy ste milovali príbehy už ako malé deti a boli ste zvedavý ako sa dej skončí? Verte či nie, všetci (alebo aspoň väčšina z nás) obľubujeme príbehy, a to aj ako dospelí. Mnohé značky preto využívajú silu storytelllingu v rámci marketingu a funguje im to naozaj dobre.

Čo je to vlastne storytelling v marketingu a prečo je taký dôležitý? Zistite viac v našom blogu a pozrite si príklady animácií so super storytellingom.

Čo je storytelling v marketingu?

Rozprávanie príbehu v rámci marketingu znamená hru s dejom, prostredníctvom ktorého zdieľate určité posolstvo. Diváka tak vtiahnete do príbehu, v ktorom objaví niečo inšpiratívne, prípadne sa identifikuje s hlavným hrdinom. Vyvoláte tak v ňom emócie, ktoré ho budú viesť k vykonaniu určitej akcie – napríklad návšteva vášho webu, objednanie si produktu alebo služby, či iné.

 

Je pravdepodobné, že pokiaľ sa divák s príbehom stotožní, tak si ho aj zapamätá, čo je pre vás dobrým znamením. Navyše vytvoríte zaujímavý a hodnotný obsah, vďaka ktorému si publikum vytvorí pozitívny postoj k vašej značke.

Prečo je storytelling dôležitý v rámci video marketingu?

Udržuje pozornosť

Príbehy sú pútavé, a preto priťahujú našu pozornosť. Keď divák sleduje príbeh, ktorý ho zaujal, tak sa jeho zvedavosť po pokračovaní a rozuzlení zápletky zvyšuje. Je teda veľká pravdepodobnosť, že si pozrie video, ktoré ho zaujalo naozaj až do konca.

Zvyšuje lojalitu

Ľudia príbehy skrátka vyhľadávajú. Takže ak dostatočne dobre uchopíte príbeh, dostanete vašu správu k divákovi kreatívnym a sympatickým spôsobom. Vaša značka sa stane osobnejšia a ľudskejšia, čím zvýšite k nej lojalitu.

Odlišuje vás od konkurencie

Platí rovnako u vás ako aj u nás, že príbeh, ktorý si niečím získal vašu pozornosť si ľahko zapamätáte a chcete ho zdieľať s vašimi blízkymi? Marketéri preto začali používať príbehy, aby sa odlíšili od konkurencie, aby ukázali príbeh, ktorý súvisí s ich značkou. Divák si vďaka autentickým príbehom rýchlo a jednoducho vytvorí asociácie k vašej značke. Tým si ju lepšie zapamätá a rýchlejšie vás identifikuje.

Príklady videí so skvelým storytellingom

GoArmy

Redthread

Avantgarde Journeys

McDonald’s UK

Myšlienky na záver

Tak čo, ste pripravený začať hovoriť príbehy vašej značky? Ak áno, v Moodive vám s tým radi poradíme. Kreatívne rozhýbeme vaše nápady a vdýchneme im život. Vaši zákazníci tak budú vedieť kto ste a vytvoria si s vašou značkou pozitívny vzťah. A dobré vzťahy so zákazníkmi sú predsa na nezaplatenie, však?

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Súvisiace články

Ste pripravení vytvoriť svoje jedinečné animované video?